khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 July 23
کد خبر: ۴۳۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
مسعود نجفی- مدیر پردیس سینمایی تماشا

این روزها که بحث بلیت نیم‌بهای سینماها چه در شنبه‌ها و چه به مناسبت روز ملی سینما و هفته دفاع مقدس داغ شده، به‌عنوان یکی از حامیان این اتفاق باید از آن دفاع کنم اما قطعا باید با سازوکار درستی همراه باشد.

مقایسه فروش بلیت در پنج‌ماهه ابتدای سال پردیس تماشا نشان می‌دهد از میان 107هزارو725 نفر مخاطب، 40هزارو477 نفر به روزهای سه‌شنبه اختصاص داشته که بلیت نیم‌بها ارائه می‌شود. یعنی حدود 38درصد از مخاطبان سینما ترجیح داده‌اند با بلیت چهارهزارتومانی به تماشای فیلم‌ها بنشینند.

این آمار نشان می‌دهد همچنان قیمت بلیت برای بخش زیادی از مخاطبان سینما بالاست و در برخی سینماها افزایش روزهای نیم‌بها می‌تواند به رونق بیشتر منجر شود. همین شنبه که اجازه پیدا کردیم بلیت نیم‌بها ارائه کنیم با وجود این‌که هنوز بسیاری از مخاطبان از این تصمیم بی‌اطلاع بودند اما نسبت به زمان مشابه هفته قبل با افزایش چهاربرابری مخاطبان مواجه شدیم.

همچنان معتقدم قیمت بلیت در سینماها باید منطقه‌ای و براساس شرایط اقتصادی اهالی آن منطقه شود و ضمن آن‌که این قیمت در طول روز هم شناور باشد.

طبیعی است که نیم‌بها شدن قیمت بلیت با مقاومت برخی از سینماداران همراه شود و به نفع سینمایشان نباشد همان‌طور که چنین طرح مشابهی را در ماه مبارک رمضان هم که تا ساعت۱۷ نیم‌بها بود اجرا نکردند اما قطعا به سود بسیاری از سینماهای دیگر ازجمله تماشا خواهد بود.

با وجود عرضه بلیت هشت‌هزارتومانی که کمترین رقم در کشور است اما همین تفاوت ۵۰درصدی بسیاری را به سمت سینما می‌کشاند که درمجموع به نفع کل سینمای ایران است.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: