khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 March 20
کد خبر: ۵۲۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۲
در ادامه لغو کنسرت های پاپ در رامسر مطرح شد:
در پی لغو کنسرت های موسیقی پاپ در رامسر خسارت سنگینی به برگزار کنندگان این برنامه ها وارد شده است.
به گزارش صبا، طی چند روز گذشته خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر لغو کنسرت های شهرستان رامسر؛ این اتفاق در حالی رخ داد که گفته می شود مجوز برگزاری این کنسرت ها که شامل اجرای خوانندگان مطرحی مثل سالار عقیلی، فرزاد فرزین و ... بوده است، روز 15 اسفند توسط امام جمعه شهرستان رامسر صادر شده است اما به یکباره روز بعد یعنی 16 اسفند به طور کل این مجوز باطل و برگزاری کنسرت ها نیز لغو می شوند.

نکته ای که در این زمینه جلب توجه می کند این است که بعد از لغو این کنسرت ها اعلام شد که به هیچ عنوان اجازه صدور مجوز برای برگزاری کنسرت های رامسر داده نخواهد شد؛ در صورتی که در تاریخ ۲۸ و ۲۹ دی کنسرت امید حاجیلی، اشوان و ۵ بهمن کنسرتی دیگر برگزار شده است و در تاریخ ۱۵ اسفند امام جمعه رامسر مجوز خود مبنی بر برگزاری کنسرت در هتل بزرگ رامسر را امضا کرده است. بعد از دریافت این مجوز از امام جمعه رامسر، قراردادهای شرکت ها و خوانندگانی که برای این برنامه در نظر گرفته شده بودند نیزمنعقد می شود که در نهایت به طور غیر منتظره ای همه برنامه ها منتفی می شوند.

مورد قابل ملاحظه ای که باید مطرح کرد برگزاری کنسرت هم زمان تله کابین رامسر (همان شهر) در تاریخی است که کنسرت های رامسر لغو شده اند؛ چرا که گفته می شود به طور کامل برنامه های خوانندگان در شهرستان رامسر ملغی شده است اما می بینیم که این رویداد فقط شامل حال کنسرت های رامسر شده است. این در حالی است که لغو این کنسرت ها هزینه ای بالغ بر ۵۸۰ میلیون تومان را برای متولیان آن در بر داشته است؛ چراکه خوانندگان مبلغ پیش پرداخت قرارداد خود را دریافت کرده اند به علاوه هزینه های دیگر مانند رزو هتل، وسایل نقلیه، سیستم صدا و... نیز به این هزینه ها اضافه شده اند در حالی که این مبلغ هزینه شده بازگشتی هم نخواهد داشت. ضرر و زیان ۵۸۰ میلیونی لغو کنسرت های رامسر در برابر سود یک میلیاردی ۱۴ شبی کنسرت هایی است که در تله کابین برگزار می شوند.

سوالات متعددی در این زمینه مطرح می شوند، از جمله این که چرا این مجوز روز ۱۵ اسفند به امضای امام جمعه رامسر می رسد اما یک روز بعد یعنی در ۱۶ اسفند باطل می شود؟
چرا در عین اعلام لغو تمامی کنسرت های شهرستان رامسر، در همان شهر و در تله کابین رامسر، مجوز برگزاری کنسرت صادر می شود؟
چه فرد یا افرادی پاسخگوی میزان خسارت تحمیل شده به متولیان کنسرت رامسر هستند؟

این سوالات و تعداد بی شمار سوالات دیگر تا کنون بی جواب مانده اند؛ ضمن این که گفته می شود دفتر موسیقی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیگیر این موضوع هستند اما تا کنون نتیجه ای در این زمینه حاصل نشده است.
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: